Fizjo-terapia z sercem
Terapia z sercem

W swojej pracy zajmuję się fizjoterapią i treningiem. Z moimi pacjentami pracuję indywidualnie oraz grupowo.

Fizjoterapia
Fizjoterapia​

Usługi świadczone w celu rozwijania, utrzymywania i przywracania maksymalnej sprawności pacjentom oraz poprawy ich funkcjonowania przez całe życie.

Fizjoterapia uroginekologiczna
Fizjoterapia uroginekologiczna​

Holistyczna praca nad ciałem, reedukacja postawy ciała, praca nad oddechem, zmiana nawyków i budowanie świadomości własnego ciała.

Zajęcia grupowe
Zajęcia grupowe

Prowadzę zajęcia o charakterze prozdrowotnym, w których stawiam duży nacisk na świadomość własnego ciała.

previous arrow
next arrow

Jak utrzymać prawidłową postawę ciała?

Kilka wskazówek:

  1. Prawidłowe obciążenie stopy – trzy punkty podparcia (pod głową pierwszej kości śródstopia, V kości śródstopia i pod piętą)
  2. Tyłopochylenie miednicy – podwijamy kość ogonową pod siebie- napinają się mięśnie pośladkowe, mięsień poprzeczny brzucha, otwierają biodra do wyprostu, wypłaszcza się odcinek lędźwiowy.
  3. Opuść żebra – zbliżenie dolnych żeber do kolców biodrowych przednich górnych daje nam napięcie mięśnia poprzecznego brzucha
  4. Osadź łopatki na klatce piersiowej – skieruj je w tył/dół i doklej do klatki piersiowej- automatycznie poczujesz jak wydłuża się twoja szyja.
  5. Cofnij brodę i wydłuż kręgosłup – rośnij czubkiem głowy do sufitu.

Spróbuj kilka razy dziennie, pomiędzy codziennymi obowiązkami przybrać taką pozycję. Im częściej próbujesz, tym łatwiej to wychodzi i staje się nawykiem ruchowym, który wchodzi w krew.

Jeżeli chodzi o siedzenie:

  1. Stopy oparte o podłogę (nie zawijamy pod krzesło, pośladki itp.)
  2. Odpowiednia wysokość krzesła (tak, żeby w stawach kolanowych i biodrowych był kąt prosty)
  3. Wsuwamy pośladki głęboko w krzesło, do samego końca (nie będziemy wtedy zjeżdżać na kość krzyżową, ani pogłębiać lordozy lędźwiowej)
  4. Siadamy na guzach kulszowych, a nie na kości krzyżowej czy górnej części kości udowej. (guzy kulszowe można znaleźć kładąc rękę w połowie pośladka i ruszając udem na zewnątrz i do wewnątrz – np. zrób krążenie – ta kość, która przeskakuje Ci po ręku podczas ruchu to guz kulszowy i na nim powinno się siedzieć)
  5. Od pasa w górę ustawiamy się tak jak przy staniu 🙂
  6. Warto też utrudniać sobie siedzenia, używając niestabilnego podłoża (duża piłka, poduszka sensomotoryczna, mała piłeczka), wymusza to prawidłową postawę przy siedzeniu, żeby nie spaść napinają się nasze mięśnie głębokie, które nas stabilizują.
  7. Podczas siedzenia warto się wiercić ( przenosić ciężar ciała z prawego pośladka na lewy, maszerować po krześle w przód i w tył itp.)

Stanie, siedzenie – jak najmniej, za to ruszaj się jak najwięcej. Jeżeli musisz siedzieć przez godzinę,to później pochodź przez 10-15 minut 🙂

Pamiętaj najpierw ruszaj się dobrze, żeby potem ruszać się wiele.